All this week's Offaly GAA fixtures (April 8-14)

Justin Kelly

Reporter:

Justin Kelly

Email:

news@offalyexpress.ie

All this week's Offaly GAA fixtures (April 8-14)

All this week's Offaly GAA fixtures

Monday, April 8

Tullamore v Na Fianna 19:00 Minor Football League Division 1 O Brien Park Brian Gavin

St Vincent's v St Broughan's 19:00 Minor Football League Division 1 Daingean Robert Dunne

St Manchans v Kilcormac-Killoughey 19:00 Minor Football League Division 2 Pullough Martin Conroy

Ballinamere/Durrow v Ferbane/Belmont 19:00 Minor Football League Division 2 Ballinamere Marius Stones

Edenderry v Rhode Og 19:00 Minor Football League Division 3 Gaelic Park Paurig Gallagher

Gracefield v Clara 19:00 Minor Football League Division 3 Gracefield Bill Glennon

Tuesday, April 9

Birr v St Broughan's 18:30 Under 13 Football League Division 3 Birr Noel Flynn

Wednesday, April 10

Clara v Na Fianna 19:00 Under 15 football league Division 1 Clara Martin Carty

Ferbane/Belmont v Edenderry 19:00 Under 15 football league Division 1 Ferbane Noel Kelly

Tullamore v St Rynagh's 19:00 Under 15 football league Division 2 O Brien Park Ciaran Groome

Ballinamere/Durrow v St Vincent's 19:00 Under 15 football league Division 2 Ballinamere John Longworth

Shamrocks v Kilcormac-Killoughey 19:00 Under 15 football league Division 3 Mucklagh Noel Cooney

Thursday, April 11

Ferbane/Belmont v Tullamore 19:00 Under 13 Football League Division 1 Ferbane Robert Dunne

Na Fianna v St Manchans 19:00 Under 13 Football League Division 1 Geashill John Longworth

St Rynagh's v Ballinamere/Durrow 19:00 Under 13 Football League Division 2 Cloghan Chris Dwyer

Rhode Og v Clara 19:00 Under 13 Football League Division 2 Rhode Martin Carty

Kilcormac-Killoughey v Gracefield 19:00 Under 13 Football League Division 3 Mountbolus Paul Jordan

Friday, April 12

Cappincur v Gracefield 19:00 Buggy Coaches Division 1 Football League Cappincur Noel Cooney

Shamrocks v Ferbane 19:00 Buggy Coaches Division 1 Football League Mucklagh Marius Stones

Clara v Tullamore 20:00 Buggy Coaches Division 1 Football League Clara Fergal Smyth

Rhode v Edenderry 20:00 Buggy Coaches Division 1 Football League Rhode Chris Dwyer

Ballycommon v Tubber 19:00 Buggy Coaches Division 2 Football League Ballycommon Ciaran Groome

Raheen v Walsh Island 20:00 Buggy Coaches Division 2 Football League Geashill Paul Jordan

Erin Rovers v Bracknagh 20:00 Buggy Coaches Division 2 Football League Pullough Brian Gavin

Doon v Kilclonfert 20:00 Buggy Coaches Division 4 Football League Doon Martin Conroy

Saturday, April 13

Seir Kieran v Birr 18:00 Brosna Press Division 1 Hurling League Clareen Shane Guinan

Ballyskenagh-Killavilla v Tullamore 18:00 Brosna Press Div 3 Hurling League Ballyskenagh Martin Walsh

Rhode v Daingean 18:00 Buggy Coaches Division 3 Football League Rhode Fintan Pierce

Edenderry v St. Brigid's 18:00 Buggy Coaches Division 3 Football League Gaelic Park Paurig Gallagher

Durrow v Beal Atha Chomair 19:00 Buggy Coaches Division 2 Football League Durrow Martin Carty

Sunday, April 14

St Rynagh's v Tullamore 11:30 Buggy Coaches Division 3 Football League Cloghan Paurig Gallagher

Clonbullogue v Shannonbridge 12:00 Buggy Coaches Division 3 Football League Clonbullogue Eamon O Connor

Clara v Durrow 12:00 Buggy Coaches Division 4 Football League Clara Paul Egan

Shamrocks v Ballinagar 12:00 Buggy Coaches Division 4 Football League Mucklagh John Longworth

Shinrone v Brosna Gaels 17:00 Brosna Press Div 3 Hurling League Shinrone Declan Cooke