Midland Schoolboy/Girl League Results (April 2)

Offaly Express Reporter

Reporter:

Offaly Express Reporter

Email:

news@offalyexpress.ie

Offaly Soccer

U-9 Boys Cup
Clonaslee Utd 0 Frankford Utd 5; Mountmellick Utd 6 Kilbeggan SC Clarets 0; Clara Tn 1 T&S United 0; Emo Utd 1 Gallen Utd 2;

U-9 Boys Shield
Abbeyleix Utd 0 Walsh Island 0; Abbeyleix Ath 1 Willow Pk 5; Kilbeggan SC Blues 2 Birr Tn 4;

U-9 Boys Shield Pre Lim 1st Leg
St Aengus 0 Emo Celtic 5;

U-10 Plate Group 1
Gallen Utd 1 Mountmellick Utd 0; Mullingar Eagles 0 Willow Pk 2; Willow Pk 2 Gallen Utd 1;

U-10 Plate Group 2
Kilbeggan SC 0 Tullamore Utd 0; Emo Celtic 1 Abbeyleix Ath 1; Emo Celtic 2 Kilbeggan SC 1; Portumna Tn 4 Abbeyleix Ath 0;

U-10 Bowl Group 1
T&S United 2 Portlaoise Tn 2; Mullingar Hawks 2 Mucklagh 0; Birr Tn 3 Clara Tn 1; Mucklagh 2 Portlaoise Tn 2; Mullingar Hawks 2 Birr Tn 0; Clara Tn 2 T&S United 1;

U-10 Bowl Group 2
Banagher Utd 1 Frankford Utd 1; Killeigh 0 Tullamore Tn 3; Tullamore Tn 4 Frankford Utd 1; Killeigh 0 Portlaoise Rvs 4;

U-11 Boys Cup
Portlaoise AFC 1 Tullamore Tn 3;

U-11 Boys Shield
Raharney Raiders 3 T&S United 1; Raharney Raptors 5 Rosenallis Town 0;

U-11 Major
Clara Tn 0 Mountmellick Utd 2; Rahanine 0 Tullamore Tn 4;

U-11 Div 1 East
St Aengus 1 Emo Celtic 5; Portlaoise AFC 3 Mountmellick Ath 0; Clonaslee Utd 2 Killeigh FC 0; Tullamore Utd 2 Rosenallis Town 1; Abbeyleix Ath 0 T&S United 2; St Aengus 4 Clonaslee Utd 3; Tullamore Utd 3 Mountmellick Ath 0; Killeigh Utd 1 Abbeyleix Ath 1;

U-11 Div 1 West
Clara Utd 2 Kinnegad Titans 0; Mullingar Hawks 5 Kinnegad Dragons 0; Willow Pk 0 Kilbeggan SC 2; Mullingar Eagles 5 Raharney Raiders 2; Kinnegad Dragons 0 Clara Utd 2; Kinnegad Titans 2 Willow Pk 1;

U-12 Major
Portlaoise AFC 0 Abbeyleix 1;

U-12 Div 1 East
Killeigh 1 Mountmellick Utd 2; Portlaoise Utd 0 St Aengus 5; Mucklagh 0 Tullamore Utd 3; Portlaoise Utd 6 Emo Utd 0;

U-12 Div 1 West
Mullingar Falcons 4 Kinnegad Jnrs 0; Mullingar Falcons 0 Kilbeggan SC 1; Mullingar Kestrels 2 Frankford Utd 4;

Midland U-13 Cup
Birr Tn 0 Naas A 3

Midland U-13 Shield
Killeigh 7 Prosperous Utd 2;

U-13 Major
Killeigh 3 Tullamore Tn 0; Portlaoise AFC 2 Mountmellick Utd 4; Kinnegad Colts 0 Mullingar Ath 2; Killeigh 3 Portlaoise AFC 0; Kinnegad Lions 2 Kinnegad Colts 3; Birr Tn 0 Kinnegad Colts 2; Kinnegad Lions 2 Tullamore Tn 0;

U-13 Premier
Portumna Tn 2 Gallen Utd 2; Mucklagh 4 Clara Tn 6; Mullingar Tigers 0 Mullingar Pumas 4; Portumna Tn 0 Mucklagh 1;

U-13 Div 2
Rahanine 3 Kilbeggan SC 4; Tullamore Utd 1 Emo Celtic 2; Raharney Utd 4 Tullamore Utd 1; Kilbeggan SC 2 Rahanine 4;

U-14 Div 1 East
Rosenallis 0 St Aengus 0; Portlaoise Utd 4 St Aengus Utd 0

U-14 Div 1 West
Birr Tn 1 Kinnegad Jnrs 2; Mullingar Lions 3 Gallen Utd 0

Midland U-15 Shield
Rathangan 2 Killeigh 3;

U-15 Boys Sean (Ski) Lowry Cup 1st Rd 1st Leg
Tullamore Tn 0 Emo Celtic 4;

U-15 Boys Shield
Kilbeggan SC 3 East Galway Utd 0;

U-15 Div 1
Clara Tn 1 Rosenallis 1; Portumna Tn 4 St Aengus 5; Portlaoise B 1 Rahanine 3; Killeigh 3 Mullingar Tigers 0;

U-16 Boys Lennon Cup
Clonaslee Utd 0 Mountmellick Utd 3; Tullamore Tn 5 Portlaoise AFC 4; Rahanine 5 Willow Pk Celtic 2; Mullingar Ath 2 Gallen Utd 2;

U-16 Div 1
East Galway Utd 3 Kilbeggan SC 0; Killeigh 2 St Francis 7; Willow Pk 4 T&S United 1; Mucklagh 2 Ballymahon 3;

U-10/11 Girls
Killeigh 1 Hodson Bay 2;
Mucklagh 3 Hodson Bay Celtic 0;

U-12 Girls
Clara Tn 3 Kinnegad Jnrs 0; Mucklagh 0 East Galway Utd 1

U-14 Girls
Kinnegad Jnrs 6 Portlaoise AFC 0; Killeigh Utd 1 Bealnamulla Utd 3;

U-16 Girls Cup Semi 1st Leg
Real FA Swans 0 Bealnamulla 2;

U-16 Girls
Banagher Utd 0 Bealnamulla Utd 5;