Combined Football League Fixtures - February 18 and 19

Offaly Express Reporter

Reporter:

Offaly Express Reporter

Email:

news@offalyexpress.ie

Combined Football League Fixtures - February 18 and 19

SATURDAY


All games at 2.30 unless stated

FAI Youths Cup Rd 4
Portlaoise v Parkville; 2.00; Rossleighan Park Portlaoise; Offaly; Aisling Annacoty v Ballymahon; TBA; Local;

U-17 Cup Group 1
Longford Town v Mucklagh; City Calling Stadium Longford; Midlands

U-17 Cup Group 2
St Aengus v Abbeyleix Ath; Derrycanton Mountrath; Offaly

U-17 Division 1
Kilbeggan v Mullingar Ath; The Land Lake Kilbeggan; Midlands

U-19 Premier Division
Birr Town v Willow Park; Frank O’Connell Park Birr; Offaly; Idle; Tullamore, Clongowes, Monksland;

U-19 Division 1
Mucklagh v St Aengus; Charleville Est Tullamore; Offaly; Horseleap Utd v Rosenallis; Horseleap Village; Midlands; Idle; Banagher, Kilbeggan;

SUNDAY


All games at 11am unless stated

Michael Dolan Cup Rd 2
Camlin United v Clonown Rovers; The Mall, Longford; Midlands; Melville Celtic v Mullingar Town B; Sarsfield Park, Athlone; Offaly; Ballymahon AFC v Moydow FC; Tara Park, Ballymahon; Offaly;

Oliver Ward Cup
Inny FC B v Grange United; Streete Parish Centre, Streete; Offaly; Melview FC v Monksland United B; Wanderers Park, Strokestown Road; Midlands; Dynamo Rooskey v Highfield United; Quinnsfield, Tarmon Road, Rooskey; Midlands

Michael Dolan Cup Rd 2
Towerhill Rovers v Derry Rovers A; 2.00; Leisure Centre Portlaoise; Offaly; Kilcormac Utd A v Portlaoise Shamrocks; Frankford Park Kilcormac; Midlands; Stradbally Town A v Longford Wds; 12.00; The Lawn Stradbally; Offaly; Walsh Island Shamrocks v Gaels Utd; 12.00; Carty Park Walsh Island; Offaly

Denis Delaney Cup Rd 1
Abbeyleix Athletic v Moate Celtic; Fr Breen Park Abbeyleix; Offaly

Oliver Ward Cup Rd 1
O'Moores FC v Gracefield Athletic; Ballyroan, Portlaoise; Offaly; Maryborough FC v Arlington B; Leisure Centre, Portlaoise; Offaly; Shinrone v Colmcille Celtic; 12.00; Community Centre, Shinrone; Offaly; St. Carthages Athletic v Castlepollard Celtic B; 12.00; Community Centre, Boora; Midlands

Division 4 Cup
Group 1: Banagher Utd v Kilcormac Utd B; Feighs Banagher; Midlands; Old Fort Celtic v Clara Town C; Portlaoise Community College; Offaly;
Group 2: Ballinahowen B v Castlejordan Utd; Sportspark Ballinahowen; Midlands;
Group 3: Derry Rovers B v Geashill FC; Brians Park Edenderry; Offaly;
Group 4: Clara Town B v Riverside FC; Stanley O’Hara Park Clara; Midlands;

Senior Division
Tullamore Town v St.Peters; 2.00; Leah Victoria Park, Tullamore; Offaly; Monksland Utd A v Inny FC A; Cushla Park, Athlone; Midlands; Mullingar Town A v Willow Park; 2.00; Dalton Park, Mullingar; Midlands; Idle Arlington A, Mullingar Athletic


Premier Division
Gentex v Clara Town A; Leisure World, Athlone; Midlands; Rosenallis A v Ballinahown A; The Grove, Rosenallis; Offaly; Idle: Melville Utd, Clonaslee Utd, Portlaoise, Birr Town A;

Division 2
Birr Town B v Horseleap Utd; Frank O’Connell Park Birr; Offaly; FC Killoe v Gallen Utd; The Mall Complex Longford; Midlands; Ballinagar FC v Raheen FC; Malone Park Ballinagar; Midlands; Idle; Portarlington Town

Womens Division
Raharney Utd v Killeigh A; 2.00; Higginstown, Raharney; Midlands; Willow Park v Mullingar Athletic; 2.00; Willlow Park, Athlone; Midlands; Idle Killeigh B, Bealnamulla Clara Town