Offaly GAA Fixtures (April 25 to May 1)

editorial image
All this week’s Offaly GAA Fixtures including the Molloy Environmental Systems U-21 Hurling Championship Final which takes place on Sunday in St Brendan’s Park

All this week’s Offaly GAA Fixtures including the Molloy Environmental Systems U-21 Hurling Championship Final which takes place on Sunday in St Brendan’s Park

Thursday 25th April

.

Division 2 Football League

Daingean v Cappincur 7.00pm Daingean Eddie Dunne

.

Friday 26th April

.

Division 1 Hurling League

Birr v Belmont 7.00pm Birr Noel Flynn

Tullamore v Shamrocks 7.00pm O’Brien Pk Brian Gavin

Brosna Gaels v Lusmagh 7.00pm Ballycumber Ciaran Groome

Drumcullen v Coolderry 7.00pm Rath Declan Cooke

.

Division 4 Hurling League

Kinnitty v Gracefield 7.00pm Kinnitty Ger Connors

.

Saturday 27th April

.

U14 Hurling League

Coolderry v Kinnitty 11am Coolderry Martin Walsh

Kilcormac/Killoughey v Shinrone 11am Mountbolus Martin Kirwan

Clara v Shamrocks 11am Clara Jonathan McKeon

Na Fianna v St Rynagh’s 11am Killeigh Con Costello

Tullamore v Ferbane/Belmont 11am O’Brien Pk Seamus Fleming

CRC Gaels v Drumcullen 11am Carrig Aidan Ryan

Lusmagh v Ballyskenagh/Killavilla 11am Lusmagh Tony Carroll

.

Division 1 Hurling League

Seir Kieran v Kinnitty 5.00pm Kinnitty David McLoughlin

.

Sunday 28th April

Molloy Environmental Systems U21 Hurling Championship Final

Shinrone v St Rynagh’s 5.30pm St Brendan’s Pk Brian Gavin Linesmen: Tony Carroll & Noel Flynn

.

Tullamore Court Hotel Intermediate Football Championship

Durrow v Clonbullogue 6.00pm Killeigh Pauric Pierce

.

Division 2 Hurling League

Killurin v Coolderry 12noon Killurin Noel Cooney

Killeigh v Carrig &Riverstown 12noon Killeigh Ciaran Groome

Kilcormac/Killoughey v Ballyskenagh/Killavilla 12noon Mountbolus Martin Walsh

.

Division 3 Hurling League

Drumcullen v Edenderry 12noon Rath Noel Flynn

Clara v Crinkill12noon Clara John McDonnell

Tullamore v Brosna Gaels 12noon O’Brien Pk Seamus Fleming

.

Monday 29th April

U-16 Football League

Tullamore v St Vincent’s 6.30pm O’Brien Pk Davy Walsh

Rhode v Edenderry 6.30pm Rhode Pauric Pierce

Ferbane/Belmont v Kilcormac/Killoughey 6.30pm Ferbane Chris Dwyer

Shamrocks v Clara 6.30pm Mucklagh Paul Jordan

St Broughan’s v Gracefield 6.30pm Walsh Island John O’Reilly

St Rynagh’s v Ballinamere/Durrow 6.30pm Cloghan Seamus Fleming

.

Tuesday 30th April

.

Division 2 Hurling League

Kinnitty v St Rynagh’s 7.00pm Kinnitty Ger Connors

Birr v Shinrone 7.00pm Birr Kevin Abbott

.

Division 3 Hurling League

Ballyskenagh/Killavilla v Seir Kieran 7.00pm Ballyskenagh David McLoughlin

Kilcormac/Killoughey v Ballinamere 7.00pm Mountbolus Tony Carroll

.

Division 4 Hurling League

Carrig &Riverstown v Lusmagh 7.00pm Carrig Martin Walsh

.

Wednesday 1st May

.

Minor Football League

Tullamore v Ferbane/Belmont 6.30pm O’Brien Pk Noel Cooney

Clara v Shamrocks 6.30pm Clara Jonathan McKeon

St Vincent’s v Rhode 6.30pm Cappincur Martin Carty

Edenderry v St Broughan’s 6.30pm Edenderry Dan Daly

Ballinamere/Durrow v Gracefield 6.30pm Durrow Ciaran Groome

DER Gaels v Kilcormac/Killoughey 6.30pm Pullough Damien Brazil